Nauka przez zabawę - gry edukacyjne od XploreTeam

Nowy rok szkolny, nowe przedmioty i wyzwania.

 Julia zaczęła piątą klasę, doszły jej nowe przedmioty, mamy teraz dużo nauki i mało czasu na przyjemności.
 Ostatnio odkryłyśmy nowe gry edukacyjne dla starszych dzieci od Xplore Team, gry przeznaczone są dla dzieci od 11 roku, ale dziewięciolatki też dadzą sobie radę.
W serii ukazały się cztery gry: Wynalazki Które Zmieniły Świat, Tajemnice Ziemi, Ciało Człowieka, Przyroda Polski.
Zasady i cel gier są bardzo proste, na każdej karcie znajdziemy ilustrację, która podpowiada nam jaka tematyka pytań znajduje się po drugiej stronie karty, pod pytaniami znajdziemy poprawne odpowiedzi.

 Jeden gracz rzuca kostką, która pokazuje nam numer pytania, drugi gracz bierze kartę ze stosu i czyta pytanie, jeśli gracz pierwszy odpowie poprawnie, zabiera kartę do siebie, jeśli nie, odkładamy kartę na spód stosu, karta wraca do gry. Wygrywa osoba, która zbierze najwięcej kart.Dzięki takiej zabawie, dziecko poznaje różne ciekawostki z różnych dziedzin nauki, czytając pytania i odpowiedzi, utrwala sobie wiedzę.

 Wynalazki które zmieniły świat.

To gra dla dzieci, które zbierają ciekawostki o powstawaniu przedmiotów i zjawisk znanych z dnia codziennego. Piękne ilustracje stworzyła Dorota Wojciechowska- Danek.
W pudełku znajdziemy kostkę do gry XT, 56 kart na których zostały umieszczone 224 pytania i odpowiedzi oraz instrukcję.


Tajemnice Ziemi

Gra dla miłośników geografii i odkrywców przyrody. Poznajemy sekrety naszej planety, dowiem sie więcej o mieszkańcach ziemi, ewolucji i wszystkich kontynentach.
Ilustracje przygotowała Anna Krztoń.
W pudełku znajdziemy 56 kart, kostkę do gry i instrukcję.
Ciało człowieka

Poznaj tajemnice swojego ciała, odkrywaj narządy, poznaj układy i rekordy. Dowiesz się też o zdrowym odżywianiu.
Ilustracje przygotowała Dorota Wojciechowska-Danek, bardzo nam się spodobały.
Gra zawiera 56 kart, kostkę XT i instrukcję.
Zasady gry takie same jak w poprzednich grach.


Przyroda Polski 

Kolejna świetna gra w formie quizu, tym razem uczymy się o przyrodzie Polski, poznajemy ptaki, owady, pasożyty, a także jak chronić przyrodę.
Ilustracje do gry stworzyła Justyna Hołubowska-Chrząszczak.


I na koniec chciałam pokazać wam jeszcze jeden świetny Quiz dla starszaków.
Quizy edukacyjne 9 - 10 lat

Już kilka lat temu pisaliśmy o podobnej grze, tym razem w książeczce znajdziemy pytania z różnych dziedzin dla dzieci w wieku od 9 lat.  Poznamy ciekawostki i fakty, czasem trzeba włączyć do gry logiczne myślenie by dobrze odpowiedzieć na pytanie. W pudełku znajdziemy 26 kart, na których jest 120 pytań i odpowiedzi.Każda gra jest cudowna, zachwycają nie tylko cudowne ilustracje . Lubię połączenie nauki przez zabawę, wiem, że moje dziecko nie marnuje czasu na zwykłe gry, tylko zdobywa masę wiedzy, którą wykorzysta później na lekcjach.
Te gry to taka mała encyklopedia wiedzy, która można zabrać ze sobą nawet do szkoły, by grać z koleżankami na przerwach.

Podoba mi się także uproszczona gra, która zajmuje mniej czasu, używając tylko połowy talii kart, w ten sposób można zawsze znaleźć chociaż kilka minut na grę.

 Więcej gier znajdziecie na stronie xploreteam.pl


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz