Man Zou. Chiny dla dociekliwych - Izabella Kaluta

Man Zou. Chiny dla dociekliwych zabierze nas w ciekawą podróż do Państwa Środka.


Poznamy kulturę, zabytki, miejsca, potrawy oraz różne interesujące ciekawostki tego kraju.To czwarty tom z serii Świat dla Dociekliwych.
Autorka książki zakochana jest w Chinach, odbyła tam już wiele wycieczek, w przewodniku po Chinach poznamy historie tego kraju, odkryjemy tajemnice. Opowie nam o sztukach walki, a jest ich kilkaset różnych stylów.


Chińczycy są największym narodem na świecie, to oni wynaleźli kompas bez którego ciężko podróżować po morzu, proch z którego powstają piękne kolorowe fajerwerki, papier bez którego nie byłoby cudownych książek i druk.Chińczycy jeżdżą na rowerze, w święto zmarłych karmią głodne duchy i palą sztuczne pieniądze na grobach, a projektując większe budynki, pośrodku umieszczają otwór tak duży, by mógł przez niego przelecieć smok.Świętują swoje urodziny inaczej niż my, najważniejszą potrawą nie jest tort, dostają makaron, który musi być bardzo długi. Długość makaronu  symbolizuje długie życie, nie wolno go przerwać, trzeba go zjeść w całości ( wciągając). Chińczycy sa przesądni, nie obchodzą niektórych urodzin, kobiety nie świętują trzydziestych, mężczyźni czterdziestych.
Książka dedykowana jest czytelnikom, którzy ukończyli ósmy rok życia, każdy znajdzie coś dla siebie, w każdym rozdziale  jest coś innego, przechodzimy płynnie przez masę wiedzy i ciekawostek. Poznamy stolicę Państwa Środka, nauczymy się kilku podstawowych zwrotów, dzieki krótkiemu słowniczkowi chińsko - polskiemu, poznacie przepisy na pyszne dania, dowiecie się wszystkiego o chińskich latawcach, jak dawno powstały i jakie miały przeznaczenie.
Poznacie sztuki walki, a jest ich aż kilkaset różnych stylów. Takiej ciekawej książki o Chinach nie znajdziecie nigdzie, ten przewodnik powinien znaleźć się obowiązkowe na półce każdego dziecka.Wydawnictwo Dwie Siostry

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz