Jak chronić skórę dziecka przed słońcem?

Maj jest pięknym i ciepłym miesiącem, 

wiele z nas wyjeżdża z dziećmi na weekendy za miasto lub aktywnie spędzamy czas na świeżym powietrzu. My całą rodzinką spędzamy aktywnie weekendy na długich spacerach w  Warszawie lub siedzimy na naszym podwórku, na którym jest gdzie się schować przed słońcem, mamy dużo cienia.


Jeśli spędzamy dużo czasu na słońcu, to nasza skóra narażona jest na poparzenia słoneczne.Warto zadbać o skórę swoją i dzieci, przed szkodliwymi promieniami słonecznymi, a w upalne dni najlepiej chować się przed mocnym słońcem i chłodzić ciało ( o chłodzeniu dzieci czytaj - tutaj).

Jakie kremy ochronne wybrać na lato dla naszych pociech?

Skóra dzieci jest bardzo delikatna, dlatego chrońmy swoje dziecko, najlepiej kremem z jak najwyższym SPF, ważne by na opakowaniu znalazł się napis, że krem chroni przed promieniami UVB i UVA. Musimy również dopasować krem do wieku dziecka, na opakowaniu powinna znależć się taka informacja.

Co to jest SPF?
Sun Protection Factor - mówi nam ile czasu dłużej możemy przebywać na słońcu po użyciu preparatu.

Wkrótce Julia wyjeżdża nad morze na zieloną szkołę, a mały bez przerwy siedzi na podwórku, bawiąc się w piaskownicy, musiałam wybrać odpowiednie kosmetyki dla nich, na lato, by mogły bezpiecznie bawić się na powietrzu.

Jakie kremy ochronne wybrałam dla swoich dzieci?

Znacie firmę Ziołolek?

To polska firma, która jest na rynku już od 70 lat, w ofercie dla dzieci ma świetną linię Linomag, już czternaście lat temu sięgałam po zwykły Linomag, stosowałam go przy każdym dziecku i nigdy mnie nie zawiódł, dlatego wybrałam kremy przeciwsłoneczne na lato właśnie tej firmy.

Krem  Linomag Sun SPF 30

 Skutecznie chroni przed promieniowaniem UVA i UVB, tworzy na skórze wodoodporną warstwę ochronną, zabezpiecza skórę przed poparzeniami słonecznymi, intensywnie nawilża nie powodując podrażnień.
Krem polecany do ochrony skóry przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych i poparzeniami dzieci i niemowląt od 1 dnia życia.Krem Linomag Sun SPF 50


Skutecznie odbija promienie UVA i UVB, tworzy na skórze wodoodporną warstwę ochronną.
Zabezpiecza skórę przed poparzeniami słonecznymi, zapobiega nadmiernej pigmentacji, powstawaniu przebarwień
Zabezpiecza skórę przed wystąpieniem reakcji alergicznych i uczuleniowych na słońce. Krem zabezpiecza skórę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych i poparzeniami dzieci i niemowląt od 6 miesiąca życia.
Kremy mają dobry skład, jeden można używać już od pierwszych dni życia maluszka, opakowanie jest małe ale wydajne, a cena przystępna i zachęcająca.

Cieszę się, że moje dzieci będą miały zapewnioną ochronę przed szkodliwymi promieniami słonecznymi, a to oznacza, że nasze wycieszki i spacery będą trwały naprawdę długo i ucierpią tylko na tym moje stopy.

Po długich pieszych wycieczkach stosuję krem do stóp  Alation stopy - nawilżająca kuracja, który chłodzi, odświeża i relaksuje, kolejnego dnia jestem gotowa na kolejny spacerek ze swoimi pociechami.

Tak zaczynamy sezon ciepłych, przyjemnych dni.
A wy gotowi jesteście na słońce i długie spacery?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz