Dbaj o kwiaty, twórz bukiety - Kwiatki gra karciana


Masz swój ogród? Lubisz dbać o kwiaty? Ta gra jest dla ciebie.  

Kwiatki to gra karciana dla dwóch osób, które układają  bukiety kwiatów, czym więcej tym lepiej, zostaniesz nagrodzony punktami i wygrasz.Celem gry jest ułożenie jak największej ilości pięknych bukietów kwiatów, sadzimy i dbamy o rozrost kwiatka, dbamy by urosły jak największe, ścinamy je kiedy urosną i układamy do swoich zbiorów.


 Początek gry

Na stole rozkładamy  cztery doniczki, nad każdą z nich układamy inny rodzaj kwiatka, jeśli wyciągniemy z talii kart kwiatka, który już jest na stole to kartę odrzucamy, wyjmujemy innego, a talię znowu tasujemy.


 Każdy gracz dostaje dwie karty na rękę oraz po trzy żetony  w jednym kolorze do akcji specjalnych.


Rozgrywkę zaczyna osoba, która podlewała ostatnio kwiaty. Każda tura rozpoczyna się od rozrostu kwiatka, wyciągamy kartę z talii i jeśli mamy na stole w doniczce takiego kwiatka, układamy kartę do doniczki, kwiatek nam pięknie rośnie. Gracz gra dalej, wykonuje różne akcje, przerywa turę jeśli zetnie kwiatka, spasuje lub będzie miał pecha.
Akcje gry

Rozrost zaczyna każdą turę, jesli udało ci sie dołozyć kartę do doniczki, to grasz dalej:
- jeśli na stole jest doniczka z takim rodzajem kwiatka ( mak, dokładasz kartę z makiem, powstaje kwiat z wyższą łodygą)
- jeśli nie ma doniczki z takim kwiatkiem co masz w ręku masz pecha i kończy się twoja tura ale jeśli na stole jest wolna doniczka tam układasz kartę z innym kwiatkiem

Jeśli gramy dalej możemy:
- raz w jednej turze dołożyć kartę z ręki z tym samym rodzajem kwiatka, pamiętając że w doniczce może być tylko sześć kwiatków
- powtórzyć akcję rozrostu, ściąć kwiatka jesli mamy dwa takie same w doniczce, lub spasować

Jeśli ścinasz kwiatka, układasz taki bukiet po swojej stronie stołu, na koniec gry będą zliczane punkty.
Akcje specjalne w grze ( żetony)


W każdej turze możesz po rozroście przeprowadzić akcję specjalną, układasz wtedy znacznik na doniczce, wtedy rezerwujesz bukiet dla siebie, a drugi gracz nie może ci go ściąć i zabrać dla siebie.


Koneweka  - pozwala zagrać jedną kartę z ręki i dołożyć ją do donicy z dowolnym rodzajem kwiatków. Taką kartę wkłada się pod spód pozostałych, widać tylko łodygę, a rodzaj kwiatka się nie zmienia.

Płotek -  ignoruje pecha w kolejnej akcji rozrostu, kartę z pechem odrzucamy i gramy dalej

Grabki  - możesz podejrzeć trzy pierwsze karty z talii i odkładasz je z powrotem w wybranej przez siebie kolejności

Sekator - wyciągasz z talii kartę i możesz dodać ją do ręki

Jeśli grasz z dzieckiem, nie używasz akcji specjalnych z doniczek, a żeton położony na doniczce oznacza rezerwację kwiatka.Koniec gry

Gra kończy się kiedy wyciągasz ostatnią kartę z talii, rozgrywasz swoją turę do końca, drugi gracz może pominąć akcję rozrostu i wykonuje akcję zasadzenia, ścięcia kwiatka. Podliczmy teraz punkty.
Punkty podliczamy według karty punktacji, oraz dodajemy jeden punkt za rodzaj kwiatka.

Gra dla dwóch graczy, rozgrywka trwa od 15 do 20 minut, polecana dla graczy w wieku od 8 lat.

Co znajdziesz w pudełku?

- 54 karty kwiatów
- karta punktacji
- 4 płytki donic
- 6 znaczników akcji
- instrukcja

Bardzo łatwa i przyjemna gra, śliczne ilustracje cieszą oko, a grało nam się bardzo dobrze i bez kłótni na świeżym powietrzu. Julia chciała bardzo wygrać, obserwowałam jak ucina bukiet z małą ilością kwiatków ale robiła to dosyć często, ja miałam kilka bukietów ale w moich było więcej kwiatków. Później już wiedziała jak grać by wygrać rozgrywkę.

 Wydawnictwo Rebel

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz