Jej wysokość P. - Joanne MacGregor

Romantyczna i zabawna historia wysokiej dziewczyny

Jej wysokość P. - Joanne MacGregor to młodzieżowa książka dla dziewczyn, jej główną bohaterką jest Peyton, nastoletnia dziewczyna ma ponad 180 cm wzrostu, jest ładna i zgrabna ale wszyscy widzą tylko jej wysokość. Peyton nie chce rzucać się w oczy, chociaż przy tym wzroście, trudno jej nie zauważyć.Jest miłą i sympatyczną osobą, kiedy ktoś jej dokucza nie potrafi się odgryźć, nie szuka sprzeczek, ponieważ i tak większość osób, w całej szkole wytyka ją palcem, często staje się ofiarą żartów i kpin, a wszystko z powodu  wysokiego wzrostu.

Peyton ma siedemnaście lat i uczęszcza do ostatniej klasy liceum, pracuje po lekcjach i zbiera pieniądze by wyrwać się z rodzinnego koszmaru, który utrzymuje przed wszystkimi w tajemnicy.
Jej mama po śmierci synka, zamknęła się w domu, stałą się zakupoholiczką i maniaczką zbieractwa, cały dom jest wypełniony śmieciami, Peyton odgrodziła się od tego wszystkiego, w swoim pokoju ma idealny porządek i jest w nim wyjątkowo sterylnie, od lat ukrywa to przed wszystkimi. Ma tylko jedną przyjaciółkę, którą zna od przedszkola, wchodzi do jej pokoju przez okno, po drabinie.

 Pewnego dnia dziewczyna zakłada się ze znajomymi z pracy o wysoką kasę, ma umówić się z wyższym chłopakiem od siebie na trzy randki  i zabrać go na bal maturalny. Jeśli się uda wygra 800 dolarów, które bardzo są jej potrzebne  by wyjechać na studia.
Peyton spodobał się jeden chłopak, który spełnia warunki zakładu, niestety jest zajęty przez niską dziewczynę. Według Prawa Wysokich Dziewczyn, nie powinien się z nią spotykać.

Osobom powyżej metra osiemdziesięciu wzrostu zakazuje się randkowania z osobami poniżej metra siedemdziesięciu pięciu. - Prawo Wysokich Dziewczyn

 Zaczynają się problemy z zakładem, nie ma z kim umówić się na randkę, w szkole jest tylko pięciu chłopców o  wzroście powyżej 182 cm, którzy spełniają warunki ale daleko im od ideału, Peyton nie ma wielkiego wyboru, musi próbować by wygrać zakład.
Umawia się na pierwsze randki, ale myślami jest wciąż przy Jayu.

Na koniec roku szkolnego ma zostać wystawiona sztuka teatralna Romero i Julia, Jay gra rolę Romera, a jego partnerka jest za niska, Peyton przez przypadek dostaje rolę Julii i wtedy wszystko się zmienia. Dziewczyna odkrywa się na nowo.

Czy wygra zakład?
Jak potoczą się dalsze losy bohaterki?
Musicie przeczytać sami.

To książka dla wszystkich, którzy choć raz poczuli się inni, mniej doskonali, tu każdy znajdzie cząstkę siebie. Wydawnictwo Kobiece

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz