Marcowe nowości książkowe - Wydawnictwo Egmont

Dzisiaj chcę Wam pokazać nowości marcowe dla dzieci od Wydawnictwa Egmont

mam kilka pozycji dla starszych dzieci, które zaczynają samodzielnie czytać swoje pierwsze książki, małą skarbnicę wiedzy, oraz dla najmłodszych czytelników książeczki kartonowe z serii Akademia Mądrego Dziecka. 

Gorąco polecam książeczki obrazkowe z serii  "Pierwsze słowa" to książki do wspólnego czytania i oglądania, rozwijają one także sprawność manualną, kolorowe obrazki przesuwa się za pomocą paluszka, w miejscu w którym należy przesunąć obrazek, znajduje się mały otworek na małego paluszka. Z tej serii mamy Pojazdy, Kolory i W domu.
Bajki w 5 minut przed snem

To nowa seria książek do czytania dzieciom przed snem, bohaterami są  postacie z bajek Disneya. Każda z książek zawiera od kilku do kilkunastu opowiadań, a na przeczytanie wystarczy jedynie 5 minut, czyli jest świetną lekturą przed snem.W serii Bajki w 5 minut przed snem
ukazały się historie dla fanów Maszy i Niedźwiedzia, Spider-Mana, Auta, Barbie, Boba Budowniczego, a także miłośników klasycznych bajek Disneya i bohaterów znanych z kanału Disney Junior.

Nowa kolekcja bajek


Nowa kolekcja bajek to pięknie ilustrowane zbiory opowiadań. Niewielki format, mnóstwo ilustracji i dużo czytania zarazem!
W serii ukazały się: Bing, Auta, Elena z Avalonu, Star Wars.


Basia - Zofia Stanecka


Basia to współczesna, zabawna i mądra przyjaciółka dzieci przedszkolnych. Przygody rezolutnej Basi i jej dowcip pomagają najmłodszym zrozumieć świat, pokazują, jak poradzić sobie w trudnych sytuacjach. Swym humorem rozśmieszają dzieci i dorosłych.


Basia. Wielka księga słów

Wielka księga pęka w szwach od słów, które niosą tak wiele znaczeń, często różnych dla wielu osób. Autorka Zofia Stanecka nie boi się poruszać trudnych zagadnień. Z humorem i poszanowaniem wagi danego tematu dla dziecka tworzy wspaniałe opowieści, które uczą, bawią i wzruszają.Basia i tablet

autorki zmierzyły się z tematem nowoczesnych technologii w życiu dziecka. Dotknęły przy okazji kwestii uzależnień w sposób przystępny dla młodego człowieka. Ta historia pomoże dzieciom zrozumieć, dlaczego rodzice ograniczają im kontakt z komputerami i tabletami, a rodzicom ułatwi rozmowę z dziećmi na ten temat.

Basia i przyjaciele. Lula


Kuzynka Basi ma bardzo wymagających rodziców i jest pod presją bycia idealną. Autorki przedstawiając tę bohaterkę i zestawiając ją z beztroską Basią podkreśliły, jak wielkim stresem dla dziecka może być zwykły występ taneczny. Książka skłania do refleksji nad sposobem wychowania i pozwala spojrzeć na te kwestie z perspektywy dziecka.Seria ART

Zadziwiające życie. Dlaczego każdy z nas jest wszechświatem?


Czy wiecie, że podstawowym sposobem pozyskiwania energii przez ludzi jest spożywanie słońca? Czy przypuszczaliście, że w waszych ciałach aż roi się od mikroorganizmów?
Dacie wiarę w to, że rośliny są świadome otoczenia i potrafią odczuwać oraz reagować na świat w sposób znany ludziom?
To tylko trzy z wielu interesujących faktów o świecie, które możecie poznać dzięki tej szczególnej książce.

Po lekturze tej niezwykłej opowieści o głębokiej wzajemnej więzi, łączącej ludzi z otaczającym ich wszechświatem będziecie w stanie zrozumieć cykl zadziwiającego życia. Jesteście na to gotowi?

Świetna książka dla dzieci i rodziców, dzięki niej łatwiej będzie odpowiadać na trudne pytania swoich pociech.
Seria Czytam Sobie

Seria dla dzieci w wieku od 5 do 7 lat, która wspomaga w nauce samodzielnego czytania, ma aż 3 poziomy trudności.

Poziom 1: składam słowa (150-200 wyrazów w tekście; krótkie zdania; 23 podstawowe głoski w tekście czytanym; ćwiczenie głoskowania)
Poziom 2: składam zdania (800-900 wyrazów w tekście; dłuższe zdania, także złożone; elementy dialogu; 23 podstawowe głoski oraz "h"; ćwiczenie sylabizowaniaPoziom 3: połykam strony (2500-2800 wyrazów w tekście); użyte wszystkie głoski; dłuższe i bardziej złożone zdania; alfabetyczny słownik trudnych wyrazów
W pierwszej części Historii spod podłogi  poznajemy Kudełka i Grubelka – dwa stworki żyjące pod podłogą w domu pani Cecylii. Są to niezwykłe kłębuszki kurzu, które się wzajemnie uzupełniają. Gdy jeden z nich ceruje skarpety, drugi nawleka igły. Czasem też grają razem w warcaby i podróżują po mieszkaniu odkrywając zawsze coś nowego.

Wyprawa to druga część przygód Kudełka i Grubełka.

Serce to trzecia część przygód Kudelka i Grubełka

 Wydawnictwo Egmont

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz