Książki dla nastolatków- Wydawnictwo Zakamarki

Zawsze na blogu pokazuję książki dla najmłodszych, a dzisiaj mam coś dla starszych czytelników.


Pokażę Wam książeczki od Wydawnictwa Zakamarki, bohaterowie książek mają po 13 lat, są zbuntowani, przeżywają swoje pierwsze miłości, wkraczają właśnie w trudny wiek. Julia przeczytała te książki  w trzy dni. Poleca wam najbardziej Chłopaka z lasu.
Antykwariat pod Błękitnym Lustrem - Martin Widmark

Bohaterami tej książki są trzynastolatkowie, Dawid i Larisa, którzy zaczynają naukę w gimnazjum.  Nie ma mowy o spóźnianie się na lekcję, czeka ich dużo nauki, nowi nauczyciele nie będą pobłażliwi.
Dawid jest spokojny, nieśmiały, dobrze się uczy, dzięki temu ma dużo czasu na gapienie się w okno. Lubi patrzeć się na drzewo i rozmyślać o życiu.


Larisa przeprowadziła się z rodzicami z Rosji do Szwecji, jest ładna i mądra, zaprzyjaźnia się z Dawidem.
Rodzice Dawida wyjechali z kraju do Afryki by nadzorować budowę zapory wodnej, zostawiają chłopca pod opiekę ich znajomego - Melchiora, jest on właścicielem Antykwariatu pod Błękitnym Lustrem.


Melchior Rasmusen ma mnóstwo ciekawych i starych książek, chłopiec czasem pomaga układać książki.
Pewnego ranka Melchior znika, zostawia tylko krótką wiadomość z ciągiem liczb, dzieciaki zaczynają poszukiwania i odkrywają niebezpieczną tajemnicę.
Czy uda się im odnaleźć Melchiora?
Musicie przeczytać sami.

Książka zaciekawi młodych nastolatków, moja dziesięciolatka przeczytała ją w jeden dzień, wciągnął ją świat wielkich przygód i nauki.Chłopak z lasu -  Mårten Melin

Książka dla nastolatków o pierwszych uczuciach.Mona ma prawie trzynaście lat, zamieszkuje w domku letniskowym z tatą, uwielbia pływać więc codziennie chodzi nad jezioro popływać. Jej rodzice niedawno się rozstali, pracują długo i nie mają czasu dla niej.  Spędza samotnie wakacje na wsi, gdzie nic ciekawego nie powinno się wydarzyć.

Pewnego dnia nad jeziorem poznaje dziwnego chłopca o zielonych oczach, jest kudłaty, włosy ma brudne, ale ma ciekawe spojrzenie.
Nie potrafi przestać o nim myśleć.

Chłopiec pojawia się tylko wtedy, kiedy jest pochmurno, Mona czeka na zachmurzone niebo aby znów się móc spotkać Mikaelem.

Przy chłopcu świat może nie istnieć, dziewczyna zakochuję się i zapomina o swoich problemach, o rozwodzie rodziców i o tym, że zostawiła w mieście najlepszą swoja przyjaciółkę.
Przestaje być samotna.

Historia dziewczynki z chłopakiem z lasu, w rzeczywistym świecie, przechodzi w świat baśni i legend skandynawskich.

Więcej nie będę Wam zdradzać.


Książki znajdziecie w Wydawnictwie Zakamarki.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz