Trochę fantastyki dla dziewczynek - nowości książkowe

Melowy - W drodze do marzeń - Danielle Star

 

 Melowy i Megazy to jednorożce, ich świat i przygody poznajemy w książce Danielle Star. Opowieść o przyjaźni, spełnieniu marzeń i odwadze.

 Książkę na pewno pokochają małe dziewczynki, które są fankami bajek o jednorożcach.
Kolorowe ilustracje i duże litery zachęcają do czytania.

Na planecie Aura, która otoczona jest magicznym złotym światłem, unoszą się na ocenach cztery królestwa: Królestwo Zimy, Królestwo Wiosny, Królestwo Dnia i Królestwo Nocy.
Mieszkańcami planety są jednorożce, skrzydlate kolorowe konie. Rodzą się z symbolami na skrzydłach i ukrytymi mocami.


Gdy ukończą czternaście lat, wszystkie Melowy rozpoczynają naukę w zamku Destino by spełnić swoje marzenia, nauczyć się prawdziwej przyjaźni i poznać swoje moce.

Wydawnicwo Debit.

 Bunt na Wyspie Potępionych - Melissa De La Cruz  to nowe przygody postaci znanych z filmu Następcy – potomków czarnych charakterów z filmów Disneya: Diaboliny, Złej Królowej, Dżafara i Cruelli de Mon. 

 


Cudowne przygody, bajkowe postacie sprawiają, że trudno oderwać się od książki. Cały czas coś się dzieje.
Najnowsza powieść trzyma w napięciu do ostatniej strony, doskonała propozycja zarówno dla małych jak i dużych dziewczynek.

Płyniemy z prądem!
 Głęboko na dnie morza potężny trójząb króla Trytona znalazł się nieoczekiwanie za magiczną barierą otaczającą Wyspę Potępionych, na której żyją na zesłaniu łotrzy i banici. Uma, córka Urszuli, odwieczna rywalka Mal, nie może uwierzyć w swoje szczęście. Nareszcie choć raz dla odmiany przytrafiło się jej coś dobrego. Uma zamierza zrobić wszystko co w jej mocy, by wejść w posiadanie tego niezwykłego złotego przedmiotu. Aby zrealizować ten plan, potrzebuje pirackiej załogi.
Kiedy Mal, Evie, Carlos i Jay dowiadują się o zaginionym trójzębie, uznają, że muszą go odszukać, zanim wpadnie on w ręce mieszkańców wyspy.
 Na szczęście dzieci łotrów mają talent do odnajdywania zaginionych magicznych przedmiotów.
Podczas gdy Uma szykuje się do wypłynięcia w rejs, razem z Harrym, synem kapitana Haka, i Gilem, synem Gastona, a także innymi najgroźniejszymi piratami z Wyspy Potępionych, zreformowane dzieci złoczyńców opracowują własny plan. Ponieważ Bena wezwały królewskie obowiązki, Mal, Evie, Carlos i Jay nie zamierzają przestrzegać wszystkich zasad podczas jego nieobecności. W końcu wykorzystywanie zła do czynienia dobra nie możne być naganne. Prawda? Ekscytujący i pełen niebezpieczeństw wyścig po trójząb króla Trytona skłania dawne przyjaciółki do rywalizacji – oba zespoły walczą o przyszłość Auradonu. Drużyny Mal i Umy wypływają na wzburzone wody, ale tylko jedna łódź utrzyma się na powierzchni. 

  Wydawnictwo Egmont

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz