Zegar i kalendarz. Zagadki i łamigłówki

Twoje dziecko ma problemy z nauką zegara? Mam coś dla Was.


Znacie serię książek Zagadki i łamigłówki od Wydawnictwa Zielona Sowa ?
Właśnie ukazała się świetna książeczka z tej serii - Zegar i kalendarz, w której dzieci doskonalą swoje umiejętności w nauce z korzystania z zegarów, kalendarzy i terminarzy. Z tą książką nasze dzieci szybko oswoją się z zegarem, w końcu to nie jest takie trudne.


 Ksiązka dzieli się na cztery części, jest nauka i  utrwalanie wiedzy, czyli ćwiczenia, quizy.
W pierwszej i drugiej części poznajemy rodzaje zegarów, w trzeciej i czwartej części znajdziecie ćwiczenia związane z jednostkami czasu, a na końcu książki czekają kolorowe naklejki, które przydadzą się przy niektórych zadaniach.


 Bohaterowie książki pokażą nam jak poruszają się wskazówki, wytłumaczą sekundy, minuty i godziny, sprawią, że nauka zegara to będzie świetna zabawa.
Naprawdę  zegar nie jest taki straszny.
Przekonajcie się sami.

Bohaterowie pokażą dziecku jednostki czasu, ile trwać może podróż pociągiem a ile autobusem, jak określić początek i koniec czynności. Piraci pokażą jak obliczać czas w dniach, tygodniach i miesiącach, zwierzęta z lasu nauczą nas liczenia lat i korzystania z kalendarza, poznasz strefy czasowe.


W zadaniach: obliczenia jednostek czasu, równania, oś czasu z początkiem i końcem czasu.
Książeczka przeznaczona jest dla dzieci w wieku 9-11 lat, ale jeśli twoje dziecko jest gotowe  na naukę zegara  z zabawą, to możecie zacząć już troszkę wcześniej.

Książkę znajdziecie tutaj.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz